Gyanús, fehér port tartalmazó borítékot találtak az Európai Bizottság épületében
A Berlaymontot nem kellett kiüríteni, senki sem sérült meg.
A Berlaymontot nem kellett kiüríteni, senki sem sérült meg.
A Fidesz élesen bírálja az Európai Bizottságot, de megszavazza a megegyezést szolgáló törvényjavaslatokat. Ez derült ki az országgyűlés törvényalkotási bizottságának (TAB) csütörtök délutáni ülésén, ahol a jövő heti szavazás előtt 89 módosítást fogadtak el az Európai Bizottsággal (EB) való megegyezés érdekében benyújtott törvényjavaslatokhoz.
A máltai kormány nem hajlandó lemondani a programjáról, most lépett a Bizottság.
Külön honlapot indított az Európai Bizottság, bárki küldhet tippeket.
Az újabb büntetőintézkedések továbbra sem érintik Magyarország energiaellátását, érinthetik azonban azokat az európaiakat, akik megpróbálják kijátszani a szankciókat.
Az Európai Bizottság benyújtotta a tagállamok tanácsának azt a határozattervezetet, amely a Magyarországgal szembeni jogállamisági eljárással függ össze. Ebben eddig még nem látott részletek is szerepelnek a Bizottság megállapításairól, illetve a magyar kormány válaszairól – és további, hosszú távú kötelezettségvállalásokról.
A miniszterelnök hétfői beszédében már szankciós inflációról beszélt – úgy, hogy minden szankciót megszavazott, amely napirendre került.
Az uniós szankciókat nem népszavazásokon döntik el, az oroszokkal pedig teljesen felesleges most tárgyalni –ezeket az üzeneteket küldte Brüsszel Budapestnek pénteken.
Az Európai Bizottság szerint van szükség közös álláspontra a mozgósítás elől tömegesen menekülő oroszok beutazási kérelmeivel kapcsolatban.
Az orosz elnök reggeli beszédére egyebek mellett reagált az Európai Bizottság és a 46 európai országot tömörítő Európa Tanács is.
Semmi nem tiltja, hogy ha egy kormány különadót vezet be, azt a légitársaság beépítse a jegyárba, a helyi fogyasztóvédelem csak azt vizsgálhatja, hogy erről szabályosan tájékoztatták-e az utasokat – erősítette meg a közlekedésért felelős EU-biztos.
Az igazságügyi miniszter sem tart arról, hogy forrásokat vonnának el Magyarországtól.
A lengyel megszólalásokból úgy tűnhet: az Európai Bizottsággal való szembenállás áthidalhatja az orosz–ukrán háború miatt Varsó és Budapest kapcsolatában keletkezett repedést.
Navracsics Tibor szerint Nyugat-Európában is van arra példa, hogy magas rangú politikai vezetők vállaljanak szerepet közpénzekhez jutó alapítványokban.
Közbeszerzésre kötelezik a közérdekű vagyonkezelő alapítványokat, a pénzügyőrök segítik majd az OLAF-ot.
Az oroszok figyelemmel kísérik az Európai Bizottság és Magyarország tárgyalásait.
Magyarország még a tárgyalások utolsó napjaiban is tett új vállalásokat annak érdekében, hogy reális lehetősége maradjon az uniós források lehívására – derült ki az Európai Bizottság egyik dokumentumából, amely az EUrologus birtokába jutott és amelynek tartalmát a testület egyik magas rangú tisztviselője is megerősítette. Kiderült az is, hogy a kormány már megkezdte az ígéretek teljesítését.
A kormányoldal győzelemről beszélt, a forint pedig erősödni kezdett, miután az Európai Bizottság vasárnap bejelentette: a hétéves uniós költségvetésben Magyarország számára biztosított összegek egyharmadának elvonására tett javaslatot a tagállamoknak. Mi is történt és mi is történik a következő hónapokban? Miért veregeti meg mindkét oldal a vállát? A jogállamisági eljárással kapcsolatos kérdésekre kerestük a választ.
A kormány ugyanis azt vállalta az Európai Bizottság felé, hogy a közérdekű közalapítványoknál szigorú összeférhetetlenségi szabályokat hoz, a politikai kötődés kizáró ok lesz. Néhány tagnál a szabályok ismerete nélkül nem egyértelmű a helyzet, de a miniszterek, országgyűlési képviselők biztosan csomagolhatnak. Megnéztük a listát. (Frissítés: a hétfő este benyújtott törvényjavaslat alapján nem kell csomagolniuk a kormányzati tagoknak sem, csak egyes döntésekben nem vehetnek részt, főként gazdasági összeférhetetlenség miatt.)